AUPAIR (BABY-SITTER) IN USA

OVERWORLD AU-PAIR AGENCY

Job expirat

RESPONSABILITATI

OVERWORLD AUPAIR AGENCY ofera contracte AuPair pentru tineri in USA. Activitatea de AU PAIR consta in ingrijirea copiilor familiei gazda (baby-sitting) si menaj usor.
Programul AuPair este un program intercultural desfasurat la nivel national reglementat oficial de guvernul SUA si guvernele statelor participante si se adreseaza tinerilor care doresc sa locuiasca pe timp de un an de zile alaturi de o familie americana pentru a-i ajuta la cresterea si supravegherea copiilor, experimentand in acelasi timp viata de familie din USA.

CERINTE

- varsta intre 18 ¿26,5 ani;
- persoana responsabila, care iubeste copiii, capabila sa ofere familiei gazda sprijin si suport in ceea ce priveste ingrijirea copiilor;
- limba engleza nivel conversational;
- nefumator sau dispus sa renunte la fumat;
- fara cazier judiciar;
- dispus sa lucreze ca aupair in America 12 luni consecutive;
- obligatoriu permis de conducere;
- sa nu fi participat anterior intr-un program Au Pair in SUA.

BENEFICII OFERITE

- contract AUPAIR pe o perioada de 1an;
- bani de buzunar 140$/saptamana (560$/luna);
- pensiune completa in casa familiei gazda (camera personala, mesele asigurate gratuit). In concluzie, banii de buzunar reprezinta ECONOMII;
- bilet de avion dus-intors;
- cursuri postliceale/postuniversitare in cadrul unei institutii americane acreditate in valoare de 500$ platite de familie - DIPLOMA RECUNOSCUTA INTERNATIONAL;
- asigurare medicala;
- consultanta pe toata perioada sederii din partea unui consultant local;
- sansa de a cunoaste cultura americana si de a vizita AMERICA (30 de zile BONUS in acest scop!!!).

OVERWORLD AUPAIR AGENCY ESTE O SOCIETATE ACREDITATA DE MINISTERUL MUNCII IN RECRUTARE SI SELECTIE PERSONAL IN TARA SI IN STRAINATATE