Au Pair SUA

4 FUTURE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- îngrijirea copiilor familiei gazdă timp de 45 ore pe săptămână;
- în acest timp va avea grijă să fie asigurate: hrănirea, baia, joaca cu copiii, supravegherea somnului acestora, transportul copiilor spre şcoală şi spre casă;
- menaj uşor;
- păstrarea curăţeniei în ceea ce privesc locurile din casă frecventate de aceasta şi de copii;
- însoţească familiei în timpul vacanţei acesteia- in unele cazuri
- cheltuielile personale, telefoanele la distanţe mari sunt suportate de aplicanta
- se aşteptă din partea aplicantei să fie politicoasă, să ajute familia şi să-şi îndeplinească cu seriozitate responsabilităţile;
- în cazuri extreme de neînţelegeri dintre au pair şi familie, agenţia din SUA va căuta o alta familie potrivită pentru aplicanta; schimbarea familiei nu se realizează în prima lună sau în ultimele 3 luni ale contractului;
- dacă neînţelegerile sunt datorate aplicantei, aceasta nu va beneficia de bonusul de „buna purtare”, se va întrerupe contractul, fiind obligată să suporte cheltuielile de transport spre casă;
Consilierul este cel care va decide vina vreuneia dintre părţi-familie sau fată.
- in afara orelor de program aplicanta poate avea propria viata personala

AU-PAIR EXTRAORDINAIRE
AVANTAJE
-bani de buzunar-250 USD/săpt.;
Pentru acest tip de au pair pot aplica numai fetele care au terminat Liceul Pedagogic şi au şi examenul de definitivat SAU Postlicealul Sanitar cu experienţă de doi ani în Pediatrie. Activitatea lor este asemănătoare cu cea pentru au pair standard dar responsabilitatea este mai mare! Ele vor fi solicitate să dea ingrijiri specifice varstei 0-2 ani, medicale sau sa ajute copiii şi la temele lor de casă.

CHELTUIELI:
 60 RON taxa interviu si formulare
 viza J1-100USD se plăteste la Banca Transilvania(in lei); se eliberează chitanţa cu care se merge la Ambasadă la Bucureşti. + 31USD taxa pentru programare la interviu
 500 USD (din care 200USD se returneaza la terminarea contractului) - sumă ce include asigurarea medicală, taxe administrative, bilet de avion dus-intors
Aceste taxe se plătesc după primirea vizei direct oficiului din Londra (sediul central pt Europa), prin transfer bancar. Trimiterea acestora costa aproximativ 30 Euro.
 150 USD - comision intermediere + inscrierea unei aplicante noi in acest program (in conditiile in care acest lucru nu se realizeaza se vor plati inca 50$)
Obs. Incepand cu a doua aplicanta inscrisa in program se aplica o reducere de 50$ pentru aplicanta inscrisa
Optional - permis de conducere international

CERINTE

• tinere, varsta intre 18-26 ani,
• necăsătorită , fără copii, nici divortata
• 12 clase terminate
• limba engleză- nivel intermediar - conversatie
• permis de conducere
• experienţă cu copiii
• cazier curat;
• să nu mai fi participat intr-un program au pair în SUA
• să nu aibă refuz de viză pentru SUA în ultimele 6 luni
• fără interdicţii pe paşaport

BENEFICII OFERITE

- cazare, masă, asigurarea medicală gratuite
- bani de buzunar 195-250 USD/săpt.;
- 500-1000 USD – bursa de studiu pe perioada contractului
- 4 zile curs de orientare langa New York
- 2 saptamani concediu de odihna platit
- a 13-a luna pentru calatorii
- bilet de avion dus-intors
- drumul de la NY la familia gazda
- vizaJ1 de America pe o perioada de 13 luni cu posibilitatea extinderii pe inca un an
- un consilier care va contacta aplicanta în 48 de ore de la sosirea la familia gazdă, o va îndruma asupra obligaţiilor pe care le are atât ea cât şi familia gazdă. De asemenea, acesta va organiza diverse întruniri între fetele AU-PAIR, şi o va sfatui pe aplicanta să aleaga cursurile potrivite. În cazul în care aceasta are diverse întrebări sau nemulţumiri se va adresa tot consilierului, acesta asigurându-i ajutorul necesar.
- accesul gratuit la un număr de telefon de urgenţă disponibil 24 de ore din 24
- bonus de 200 USD pentru terminarea contractului in bune conditii
- reduceri de pret la excursii organizate de catre firma pe teritoriul SUA

DESCRIEREA FIRMEI

Resurse umane