Au pair pentru familii din SUA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Au Pair-ul trebuie sa asigure pana la 45 de ore pe saptamana pentru ingrijirea copiilor, maxim 10 ore pe zi, maxim 5 zile jumate pe saptamana.
Raspunderile Au Pair-ului sunt concentrate in jurul copilului:

* plimbarea copiilor, imbracarea, imbaierea, joaca
* prepararea meselor pentru copii, organizarea jucariilor
* pregatitul patului de dormit, spalatul rufelor
* ducerea si aducerea copiilor de la scoala sau activitati extrascolare
* supravegherea copiilor
* sa explicati copiilor despre cultura romaneasca, despre jocuri traditionale, povestiri, feluri de mancare, conceptii despre fami

CERINTE

CITITI CU ATENTIE ANUNTUL IN INTREGIME SI DOAR DACA VA CALIFICATI APLICATI LA ANUNT!!!
Conditii de eligibilitate:
- fete cu varsta cuprinsa intre 18-26 ani
- absolvent cel putin de liceu sau colegiu national; de preferat studii post liceale sau universitare
- nivel de limba Engleza mediu, nivel de limba romana AVANSAT
- cel putin 200 de ore experienta in ingrijirea copiilor
- fara antecedente penale
- posesor al carnetului de conducere
- stare medicala si mentala sanatoasa

BENEFICII OFERITE

- ofera posibilitatea de a vizita SUA, de a locui impreuna cu o familie americana un an cu posibilitate de prelungire la 2 ani
- legislatia americana te protejeaza – Au Pair-ul este considerat membra a familiei, nu angajata, nu menajera!
- siguranta maxima
- poti intra in contact cu alti Au Pair din zona ta!
- obtii o calificare in SUA prin studiile absolvite
- primesti certificat de participare
- bilet de avion dus-intors-GRATIS
- camera separata
- 3 mese pe zi
- 4 nopti de cazare la un hotel din New York sau Washington pentru training- GRATIS
- 2 saptamani de concediu- PLATITE
- 500$ bonus pentru studii alese de tine
- 500$ bonus restituiti din taxa de program dupa 1 an
- salariu minim 800usd pe luna NET

Costul Programului:
- 690 USD+TVA ( NU ESTE NEGOCIABIL)- taxa de program(SEVIS inclus) - se achita agentiei noastre IN ACEEASI ZI CU SUSTINEREA INTERVIULUI, dupa ce semnati contractul cu agentia noastra. Interviul de inscriere va fi personal la biroul nostru din Cluj Napoca.
- 11 USD- PIN- pentru programare la Ambasada
- 131 $- taxa pentru viza care se achita la orice sucursala a Bancii Transilvania.
Taxa PIN si taxa pentru viza se achita dupa ce sunteti acceptata de o familie din SUA adica dupa ce incheiati un contract cu aceasta!