AMERICA SI UK - SANSA UNICA PENTRU O CARIERA DE SUCCES IN TURISM

KraftQuelle

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Program oficial al Guvernului SUA cu o durata de 3-18 luni care ofera posibiliatea tinerilor de a-si construi o cariera de succes in domeniul turismului/serviciilor;
- presupune rotatia in diferite departamente din cadrul unor hoteluri de 5* situate in cele mai importante 30 de orase americane (Atlanta, Chicago, Los Angeles, New Orleans, New York, Washington, Boston, s.a.)
¿ de obicei rotatia personalului se face in 2-4 departamente din cadrul aceleiasi divizii (Food & Beverage/Rooms Division/Culinary).
¿ postul pe care sunteti angajat poate varia, in functie de experienta si calificare, de la cel de debutant pana la cel de supravegere/coordonare.
- in functie de rezultate aveti posibilitatea de a avansa constant.
- posturile oferite acopera toata gama serviciilor hoteliere de la sef de tura receptie, (Asistent) Manager Restaurant, Bucatar (sef/ajutor) pana la barman, chelner, ospatar.

CERINTE

* absolvent de institutie de profil turistic/hotelier cu durata de minim 2 ani (Facultate, Colegiu, Liceu);
* sau curs de profil de minim 6 luni dublat de experienta de 2 ani in domeniu;
* experienta recenta relevanta intr/un hotel sau restaurant de 4* sau 5* (intrerupta cu nu mai mult de 6 luni in urma);
* o buna cunoastere a limbii engleze la nivelul comunicarii;
* angajat in prezent intr-un hotel/restaurant;
* candidatii nu trebuie sa fi lucrat anterior intr-un post superior celui de manager restaurant, sef de tura receptie, bucatar sef.

BENEFICII OFERITE

* plata se face in aceleasi conditii ca pentru personalul local/nativ, angajat pe acelasi post.
* in functie de hotel si oras plata variaza de la 7.00 $/ora la 12.50 $/ora. Salariul lunar se situeaza intre 1,400 si 2,600 $;
* orele suplimentare sunt platite cu 150%.
* Posturile de lunga durata dublate de progrese in cariera pot beneficia de bonusuri anuale.

DESCRIEREA FIRMEI

* Peste 10 ani de experienta in domeniu.
* Recunoastere internationala.
* Reprezentanta in Romania pentru mai multe programe si companii de recrutare internationale