Tehnician VoIP( Voce IP)

UNNE International Search SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Categorie: Informatica si telecomunicatii
Subcategorie: Sisteme
Departament: Dezvoltare si Suport VoIP
Experienta minima : Cel putin 1 an
Functiile pe care trebuie sa le desfasore sunt urmatoarele:
1. Instalare si configurare de produse , schimb de versiuni
2. Probe si Suport VoIP
3. Intretinere, Administrare si gestiune de sisteme
4. Colaborare in dezvoltarea noilor solutii VoIP
- Cunostiine TCIP/IP, routing y switching, LAN, WAN, Convergencia IP.
- Cunostinte VOIP, SIP & H.323.
-Cunostiinte H.323- Gateways Gatekeeper
-Cunostiinte Videoconferinta
-Instalare, Configurare si Punere in serviciu WINDOWS SERVER, LINUX.
-Administrare de Sisteme Operative Windows si Linux
- Cunostiinte ample Asterisk, OpenSER. Protocolos SIP, IAX & H.323
- Experienta demonstrabila in medii LINUX
- Experienta demonstrabila in SIP

CERINTE

Limba Spaniola este obligatorie

BENEFICII OFERITE

Salariul este negociabil
Postul este pentru Spania

UNNE International Search SRL este o firma spaniola specializata in resurse umane, pe selectarea si plasarea fortei de munca .
Cu delegatii atat in Madrid, Barcelona, Cracovia si Bucuresti, UNNE dispune de un personal calificat si motivat in ceea ce face, orientat in primul rand catre client si nevoile acestuia.