Soferi TIR Spania - plecare 2011

Head-Hunting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma Head-Hunting are o experienta de peste 11 ani in recrutarea de personal pentru companii importante din tara si strainatate si este acreditata pentru mediere personal in afara tarii din 2003.

In acest moment avem disponibile 15 posturi de soferi TIR pentru una din companiile importante de transport din Spania, cu plecare incepand din 15 ianuarie 2011.

Se ofera:
- contracte de munca pe 6 luni, cu posibilitate de a fi angajat la sfarsitul acestei perioade cu contract de munca permanent
- angajatorul va obtine acte de rezidenta pentru fiecare angajat
- salariul 1200 euro net/luna
- asigurari medicale si sociale incluse
- cazare asigurata de firma
- cursele vor fi in principal in tarile: Spania, Franta, Germania, Portugalia
- 2 soferi pe camion
- nu sunt necesare cunostinte de limbi straine, in firma fiind angajati romani.

Comisionul se plateste numai la semnarea precontractului de lucru, inainte de plecare. Nu se percepe taxa de dosar.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

CERINTE

- carnet sofer C+E
- experienta minim 6 luni ca sofer pe TIR
- card tahograf
- la sosirea in Spania se va sustine o proba de lucru
- fara evenimente rutiere majore.

Firma de recrutare personal acreditata pentru angajari in tara si strainatate.