ANIMATOR TURISTIC IN SPANIA- limba GERMANA!

USTRAVEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul de animator presupune organizarea si coordonarea activitatilor sportive si a workshop-urilor de lucru manual pentru adulti si copii, punerea in scena a unor spectacole de divertisment pentru programele de seara din cadrul hotelului precum si alte tipuri de activitati creative si recreative. Activitatile se vor desfasura atat in hoteluri cat si in alte locatii turistice.

Data de plecare: Urgent!

CERINTE

La acest program se pot inscrie:
-persoane care pot comunica fluent in limba germana (obligatoriu!!)
-persoane cu prezenta placuta, deschise, sociabile, comunicative, pline de energie, zambitoare si mereu cu o atitudine pozitiva; capabile sa lucreze in echipa.
- persoane care cunoasc cel putin inca una dintre urmatoarele limbi straine: engleza, franceza, spaniola. Orice alta limba straina reprezinta un avantaj!
-persoane care au sau nu experienta ca animator turistic. Experienta nu este obligatorie dar reprezinta un avantaj.
-varsta intre 18-30 de ani;pentru candidatii cu experienta nu exista limita de varsta.
-Reprezinta un avantaj studii in domeniile: turism, educatie fizica si sport, pedagogie/psihologie, teatru/dans.

BENEFICII OFERITE

- un loc de munca sigur pe toata perioada programului;
- masa si cazarea gratuita oferita de angajator; bauturi racoritoare pe perioada programului de lucru.
- salariul variaza intre 692- 850 EUR/luna in functie de experienta si de limbile straine vorbite;
- transport de la aeroport asigurat de catre angajator sau decontat in cazul in care angajatorul nu-l poate asigura;
- suport permanent 24h din 24 pe toata perioada derularii programului.
- training pentru persoanele fara experienta.

Costurile programului
- 400 lei + 200 euro

US TRAVEL este o organizatie care se adreseaza tinerilor, in special studentilor dornici de un schimb cultural international de tip work and travel sau au pair.

Programele US Travel inseamna munca imbinata cu distractie, schimb de experienta versus mentalitate, socializare intr-un mediu inedit...provocarea ta pentru anul 2009!

US TRAVEL este reprezentata de o echipa de profesionisti, oameni dinamici, dedicati si responsabili care stau la dispozitia ta cu cele mai tari job-uri, cele mai avantajoase conditii si asistenta 24/7.

Inca din anul 2005 punem la dispozitia ta locuri de munca in Statele Unite ale Americii dar si pe Batranul Continent: Spania, Grecia, Franta, Italia si Marea Britanie.