RESPONSABIL ASIGURAREA CALITATII - postul este pentru Orasul SOVATA

Rowo SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va avea posibilitatea sa coordoneze Serviciul Calitate, sa implementeze procedura de certificare ISO si DIN+
Oferim o mare oportunitate in cariera, intr-o societate cu ciclu de productie complet (de la bustean pana la produsul finit asamblat), candidatul trebuind sa atinga o serie de obiective premiate cu stimulente economice.
Candidatul va coordona doi angajati in cadrul controlului calitatii, va relationa cu Biroul Tehnic si Biroul de Productie;
Se subordoneaza Directorului General;
Salariul va fi definit in baza competentelor/ experientelor + stimulente la atingerea obiectivelor.

CERINTE

Absolvent de studii superioare in domeniul:
1.Ingineria materialelor si/sau chimica
2. Prelucrarea lemnului
3.Mecanica
4.Electronica
Experienta in domeniu minim 5 ani intr-o societate certificate ISO 9001;
Avantaj: daca a implementat deja ca si responsabil si/sau sef de proiect realizarea certificarii ISO 9001;
Cunoasterea limbii engleze (nivel mediu-avansat), a limbii italiene-avantaj;
Orientat spre performanta continua;
Cunoscator in aplicarea metodelor de calitate;
Dinamic;
Project management;
Spirit de echipa;

DESCRIEREA FIRMEI

Rowo SA
Sediul: Loc.Sovata str.Praidului nr.115/B, jud.Mures
Oras lucru:Sovata, jud.Mures
Rowo SA cuprinde un grup de firme de productie de mobilier, pentru utilizare living si contract (hotel, restaurante, etc.).
Suntem cunoscuti ca Societate Verde, intrucat producem pellet din fag pentru uz domestic.
Grupul este deja prezent pe pietele internationale, EU Canada, Rusia, Orientul Mijlociu, pe care doreste sa dezvolte in particular sectorul Contract.
Directiunea societatii doreste sa efectueze reorganizare completa a sistemului de calitate a societatii, pana la obtinerea Certificatului ISO 9001 pentru produsele de Contract si DIN+pentru pellet