Intern

ASOCIATIA PANDA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dacă consideri că ești o persoană luptătoare, destul de "nebună" să crezi că poți schimba lumea iar optimismul e ceea ce te ghidează zi de zi te așteptăm în Echipa Panda! Ne dorim de la tine să fii o persoană deschisă, sociabilă și uneori să contactezi telefonic beneficiarii, colaboratorii sau sponsorii.

CERINTE

Îți plac copiii
Ești expert în Power Point și vrei să știi mai multe despre grafică.
De preferat sa locuiești in Ilfov (Otopeni, Periș, Săftica, Balotești, Corbeanca sau Băneasa / Aviației)
Consideri că exemplul tău contează.
Pui pasiune în ceea ce îți dorești să realizezi.
Ți-ar plăcea să ții o prezentare unui grup de tineri pe diverse teme.
Persoana: Optimistă, Creativă, Entuziastă, empatică, răbdătoare și cu simțul umorului.

BENEFICII OFERITE

300 Ron net
6 h / saptamana
decontare transport public

Asociația Panda este un ONG înființat în 2016, care se ocupă de probleme sociale, cultură și educație. Proiectele noastre se adresează copiilor și tinerilor instituționalizați, dar și seniorilor singuri. Echipa noastră de 20 de voluntari se ocupă de diverse proiecte printre care Alimentație sănătoasă în cadrul căruia aprovizionăm căminele de copii cu fructe și alte alimente de bază sau proiectul Zâmbet pentru bunici prin care avem grijă de persoanele în vârstă.
Suntem o gașcă dedicată și mereu gata de acțiune, care transmite energie pozitivă beneficiarilor. De aceea, motto-ul nostru este Pacea începe cu un zâmbet.