Inginer Prelucrarea Lemnului

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Întocmeşte proiecte pentru toate produsele ce intră în fabricaţie;
- Analizează fiecare proiect în vederea stabilirii soluțiilor tehnice;
- Alege soluția de producție optimă, în funcție de cantitățile de materiale estimate și de costurile bugetate;
- Pregăteşte, concepe, realizează şi urmăreşte documentaţia tehnică completă pentru produsele ce urmează a fi fabricate, pe repere şi detalii de execuţie;
- Proiectează și desenează produsele solicitate în conformitate cu cerințele clientului și cu normativele în vigoare;
- Realizează cotaţii de preţ pentru produsele noi realizate si proiecte;
- Supraveghează buna execuţie a produselor şi respectarea termenelor asumate;
- Asigură realizarea de către echipa din subordine a produselor cerute la nivelul calitativ şi cantitativ impus de standardele companiei;
- Efectuează recepţia calitativă şi cantitativă la finalizarea produselor;
- Face propuneri pentru elaborarea de proceduri şi instrucţiuni de lucru necesare optimizării procesului de producţie;
- Asigură îmbunătăţirea continuă a calităţii şi reducerea pierderilor şi a rebutului;
- Identifică şi semnalizează nevoile de instruire ale personalului din subordine;
- Întreţine permanent relaţia cu clienţii.

CERINTE

- Inginer specializat în industria/prelucrarea lemnului;
- Cunoştinţe tehnice de prelucrare a lemnului;
- Cunoştinţe în utilizarea calculatorului şi a programelor specifice de proiectare;
- Aptitudini de planificare, organizare şi coordonare;
- Persoana dinamică, creativă, care acordă atenţie sporită detaliilor;
- Capacitatea de a lucra în echipă, abilităţi excelente de comunicare, flexibilitate;
- Capacitate de lucru sub presiune.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.