Coordonator Productie (Parchet lemn)

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o companie din industria prelucrarii lemnului (productie parchet din lemn) suntem in cautarea unei persoane cu experienta in prelucrarea lemnului.

Responsabilitati:
- Realizeaza proiectele pentru toate produsele ce intră în fabricaţie;
- Stabileste solutii tehnice dupa analizarea proiectelor;
- Optimizeaza productia în funcție de estimarile facute de materiale si costuri;
- Realizeaza documentaţia tehnică (pregatire, concepere, realizare şi urmarire proces pe repere şi detalii de execuţie) pentru produsele planificate pentru productie;
- Proiectează și desenează produsele solicitate in functie de cerințele clientului si norme
- Realizează cotaţii de preţ pentru produsele noi realizate si proiecte;
- Supraveghează buna execuţie a produselor şi respectarea termenelor asumate;
- Coordoneaza echipa din subordine si se asigura de realizarea produselor mentinand standardele calitative si cantitative;
- Receptioneaza calitativ şi cantitativ produsele finalizate;
- Optimizeaza procesul de productie prin elaborare de proceduri si instructiuni de lucru
- Asigură îmbunătăţirea continuă a calităţii şi reducerea pierderilor şi a rebutului;
- Identifica si propune nevoile de intruire ale echipei din subordine;
- Mentine relatia cu clienţii.

CERINTE

- Persoana specializata în industria/prelucrarea lemnului;
- Cunoştinţe tehnice de prelucrare a lemnului;
- Cunoştinţe în utilizarea calculatorului şi a programelor specifice de proiectare;
- Aptitudini de planificare, organizare şi coordonare;
- Persoana dinamică, creativă, care acordă atenţie sporită detaliilor;
- Capacitatea de a lucra în echipă, abilităţi excelente de comunicare, flexibilitate;
- Capacitate de lucru sub presiune.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- cazare asigurata.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.