SOFER PROFESIONIST INTERN/INTERNATIONAL

SC VLASE INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile candidatului :
-efectueaza transport marfuri generale si/sau ADR,preponderent international.
- va efectua un stagiu initial pe transport intern (min 1luna) urmat de curse international
-se incadreaza in programul stabilit pentru incarcarea/livrarea marfurilor
-respecta timpii de conducere/odihna precum si legislatia rutiera in vigoare.
-depune eforturi permanente pentru imbunatatirea paramentrilor de functionare a auto-ului pe care-l conduce(ex. conduce economic)
-utilizeaza optim si se incadreaza in normele stabilite de companie in ceea ce priveste resursele necesare activitatii(carburant,anvelope,taxe de drum,etc).
-mentine o comunicare eficienta cu,coordonatorul de transport.
-preda la timp si complete,documentele aferente marfurilor transportate precum si documentele specifice activitatii.

CERINTE

-minim 6 luni experienta in transporturi marfuri(cel putin cu auto de 7.5 to M.M.A.)
-atestat sofer profesionist(C,E)
-atestat adr(constituie avantaj)
-cunostinte minime mecanica
-disponibilitatea de a lucra in echipaj
-disponibilitatea de a efectua curse lungi -cunostinte minime mecanica auto
-fara cazier
-recomandari de la ultimul loc de munca

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut,un colectiv tanar si dinamic.
Oferta de salarizare deosebita.

DESCRIEREA FIRMEI

TRANSPORT INTERN SI INTERNATIONAL