Inginer Agronom

Top Seeds Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestioneaza si actualizeaza periodic bazele de date pentru sectorul agricol;
Constituie o baza de date care sa reprezinte repere de costuri pentru agricultura – fise tehnologice ale culturilor si urmareste actualizarea cel putin trimestrial a acestora;
Urmareste si comunica colegilor din departament evolutia productiei agricole, pentru inputuri;
Participa la intalniri cu clientii cu activitate in domeniul agricol;
Foarte buna cunoastere a produselor agrochimice, seminte si ingrasaminte;
Intelegere practica de agronomie;
Urmareste si verifica instructiunile de lucru impuse, conform cerintelor interne;
Inregistreaza corect evidentele ca urmare a verificarilor pe teren;
Intocmeste documentatia necesara desfasurarii activitatii;
Implementeaza schimbarile necesare pentru imbunatatirea continua in cadrul organizatiei;
Urmareste actualizarile si modificarile aduse Dosarului Tehnic si semnaleaza eventualele greseli dintre ceea ce este scris si ceea ce se face propriu-zis;
Identifica riscurile, le analizeaza, sugerează acţiuni corective şi verifica solutionarea problemelor aparute;

CERINTE

Studii superioare profil agricol (Agronomie, Tehnologia produselor agroalimentare)
Capacitate de analiza si actiune, bun organizator, implicare activa, capacitatea de a lucra în echipa , disponibilitate la program prelungit, activitate de teren (70% birou Timisoara, 30% teren Zona Oravita)
Cunoasterea limbii engleze obligatoriu, iar limba germana constituie un mare avantaj.
Permis auto, categoria B.
Cunostinte P.C. (Office), in special Excel.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv negociabil
Masina, telefon,laptop

Sc Top Seeds Srl s-a infiintat in 2010 facand parte dintr-un grup, incercand sa ajunga un lider de piata in zona de S-E a Romaniei in ceea ce priveste comercializarea de seminte, pesticide si ingrasaminte.

Compania promoveaza solutii si tehnologii destinate tuturor fermierilor, fiind permanent alaturi de clientii nostri pentru a le putea oferii produse moderne si performante, adaptate. Produse: seminte, pesticide, ingrasaminte si motorina. // Monsanto; Syngenta; Caussade; Kws; Limagrain; Pioner; Euralis; Rustica Du Pont; Bayer; Dow Agrosciences; Makhteshim Agan; Summit Agro; Arista LifeScience.