Inginer vanzari lubrifianti industriali Slatina

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajatorul este o companie romaneasca, partener exclusiv al unui mare producator de lubrifianti industriali, de renume mondial.
Ca si inginer vanzari, veti avea responsabilitati ca:

- efectuarea a 3 vizite / zi, in 4 zile din saptamana;
- vizitele vor fi indreptate catre clienti deja existenti, dar si posibili viitori clienti;
- in a cincea zi din saptamana veti intocmi si trimite superiorilor rapoarte saptamanale si veti realiza planificarea activitatii pentru saptamana care va urma;
- in cadrul vizitelor veti promova produsele, ofertele companiei, dar veti oferi si suport tehnic, consultanta clientilor;
- participarea la cursuri organizate de producatorul de lubrifianti industriali.

Activitatea se va desfasura pe teren, zona alocata este zona de Sud a Romaniei, cu limitele: vest: jud. Mehedinti, est: jud. Constanta; nord: jud. Gorj, Valcea, Pitesti, Prahova, Dambovita, Braila.

Produsele pe care le veti promova: uleiuri, ceruri, vaseline, unsori lubrifiante pentru componente ale proceselor tehnologice din aproape fiecare industrie prezenta in teritoriu.

CERINTE

Persoana care va ocupa acest post va indeplini urmatoarele criterii:

- absolvent de studii superioare de inginerie – obligatoriu; (TCM, Inginerie Mecanica sau alte domenii cu aplicabilitate in industrii);
- cunostinte despre/ experienta profesionala cu aplicatii prezente in procese tehnologice din diverse industrii, care au nevoie de lubrifianti industriali pentru a functiona optim (rulmenti, lanturi, reductoare, sisteme pneumatice si hidraulice etc.);
- experienta: in domeniul industrial, unde sa fi lucrat cu aplicatiile enumerate mai sus;
- limba engleza avansat – vorbit, scris, citit;
- cunostinte operare PC, nivel office, obligatoriu;
disponibilitate la deplasari lungi/ dese, in zona alocata si in afara tarii, pentru training-uri/ cursuri.

BENEFICII OFERITE

Salariul va fi compus dintr-o parte fixa (negociabila la interviul cu angajatorul) si o parte flexibila, reprezentata de comisioane, bonusuri lunare, trimestriale, anuale.

Angajatorul pune la dispozitie toate cele necesare pentru a va putea desfasura activitatea pe teren (masina, telefon, GPS) sau la biroul improvizat de acasa (laptop etc.)

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.