Director Zonal de Vanzari (DVZ OT)

Soceram SA Bucuresti - Sucursala Doicesti

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul implica deplasari in zona alocata, in interesul politicii comerciale - SOCERAM.
Zona cuprinde trei judete: TR, OT, VL.
Responsabilitati: promoveaza gama de produse din portofoliul SOCERAM, preia comenzile si instrumentele de plata, gestioneaza portofoliul de clienti. Planifica abordarea clientilor/intalnirile/identificarea nevoilor clientilor/prezentarile de produse/finalizarea contractelor/solutionarea constructiva a obiectiunilor. Trimite rapoarte saptamanale si lunare cu privire la activitatea sa si a concurentei zonale, din zona alocata. Formeaza si intretine baza de date - clienti, gestioneaza bugetele alocate si aplica standardele stabilite. Implementeaza politica comerciala (procedurile)SOCERAM, in relatia cu clientii. Propune planuri de actiune pentru imbunatatirea politicii comerciale SOCERAM si majorarea cifrei de afaceri / zona alocata. Identifica noi oportunitati de afaceri.
Beneficiile salariale se compun din: salariu fix, comision din vanzari, prime contractuale si bonuri de masa.
Beneficii profesionale: cursuri de instruire si perfectionare profesionala.
Logistica alocata: compania pune la dispozitia DVZ autoturism, laptop, telefon mobil si PCMCI Vodafone (card internet mobil).

CERINTE

Calificari: studii superioare, cursuri - tehnici vanzari si comunicare.
Competente: experienta in vanzarea materialelor pentru constructii, profesionist, portofoliu de clienti, utilizare PC (Microsoft Office)
Abilitati: bun negociator, orientat catre clienti, deschis, comunicativ, atentie la detalii
Aspect: placut - bussines

BENEFICII OFERITE

S.C. SOCERAM S.A. - Bucuresti, este producator traditional de materiale pentru constructii: BCA, caramida DUROTHERM, profile metalice pentru structuri de gipscarton, accesorii pentru structuri de gipscarton, gleturi, adezivi si mortare uscate. Portofoliul de produse cuprinde si alte materiale / utilaje utilizate in domeniul constructiilor.
Compania SOCERAM S.A. investeste permanent in perfectionarea continua a resurselor umane, ceea ce constituie cel mai important capital. Team-ul SOCERAM a acumulat o experienta de peste 40 de ani!
Pentru detalii consultati site-ul: www.soceram.ro