operato plotter Mimaki-Mutoh-Roland

GOPRINTING MEDIA WEB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal.

- responsabil, punctual, atent la detalii si organizat
- bun cunoscator al programelor Photoshop, Ilustrator, Corel Draw, Indesign sau sa stie sa foloseasca calculatorul, plotter-ul ex (mimaki-mutoh-roland) si
Cut-plotter ex ( summa- kona-lyu -Roland)

- cunostinte minim 2 ani de pregatire de tipar (afise/pliante/flyere/bannere etc)
- experienta anterioara intr-o agentie de publicitate, tipografie sau copy center reprezinta un avantaj
- disponibil pentru program de lucru cu norma intreaga si peste program
- - Organizarea şi derularea procesului de print, în baza priorităţilor primite de la departamentul Client Service
- Verifică starea echipamentelor
- Este responsabil de mentenanta şi întreţinerea acestora
- Pregătirea fişierelor în format de tipar şi printarea lor pe echipamente de tipar digital.
-salariul in baza capacitatilor dvs
Folosirea calculatorului si a plotteru-lui este importanta

CERINTE

Sa stie sa foloseasca plotter-ul , Mimaki- Mutoh- Roland
Cut-plotter
Schimbare capete print,encoder,pompe ,motor etc
Sa stie sa faca profile de culoare.etc
Cine a avut experiente de acest gen rugam sa ne trimita CV-ul.
Putem colabora si sub alte forme pentru cine este interesat.
Va rugam sa timite-ti CV-ul ,dupa care va vom contacta noi telefonic

DESCRIEREA FIRMEI

- realizare si comercializare materiale publicitare