SEF DEPARTAMENT CALITATE

SC VES SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Experienta in coordonarea activitatii de asigurarea calitatii intr-o unitate de productie (minim 2 ani)
-Cunoasterea unui sistem de asigurarea calitatii (atestatul constituie un avantaj)
-Experienta in implementarea unui sistem de management al calitatii, recunoscut international, constituie un avantaj
-Cunoasterea unei limbi straine (preferabil engleza sau germana) constituie un avantaj
-Capacitatea de a realiza obiectivele propuse
-Capacitatea de a lucra in echipa
-Persoana dinamica, organizata, cu atitudine pozitiva
-Disponibilitatea de a-si desfasura activitatea in Sighisoara

CERINTE

-Reconfigurarea si coordonarea departamentului de asigurarea calitatii
-Alegerea si implementarea unui sistem de asigurarea calitatii recunoscut international
-Crearea unei culturi organizationale bazate pe calitate
-Adaptarea obiectivelor departamentului propriu conform obiectivelor intreprinderii
-Asigurarea balantei cost-beneficiu in toate activitatile privind calitatea
-Antrenarea si motivarea propriei echipe

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial fix completat de beneficii / bonusuri legate de realizari
-Sansa de afirmare intr-o echipa in formare
-Sansa de a lucra conform unor obiective bine stabilite

Fondata in anul 1978 ca o intreprindere producatoare de vase emailate pentru bucatarie, SC. VES SA. Sighisoara este astazi este o Societate Comerciala pe actiuni cu capital privat aflata in plin proces de restructurare si este producatoare de: vase de bucatarie emailate si teflonate, convectoare pe gaz, masini de gatit si incalzit cu combustibil solid, grill-uri pe gaz si combustibil solid, alte produse din tabla, emailate sau vopsite in camp electrostatic.
Gama larga a produselor, precum si orientarea catre nevoile clientului fac ca produsele noastre sa fie apreciate atat in tara, cat si la export in tari din Europa Centrala si de Est.