responsabil comercial Romania si Europa de Est

LACROIX AMBALAJE

Job expirat

RESPONSABILITATI

In subordinea responsabilului comercial al Grupului LACROIX va vor reveni urmatoarele responsabilitati:
Cunoasterea necesitatilor clientilor nostri , a pietei locale si est-europene de profil;
Dezvoltarea de proiecte noi , urmarirea si indeplinirea lor , impreuna cu departamentul de R&D din cadrul Grupului LACROIX;
Consilierea si urmarirea clientilor actuali prin vizite si contacte telefonice regulate;
Intocmirea ofertelor comerciale;
Intarirea pozitiei companiei pe piata prin castigarea de noi clienti ;
Urmarirea gradului de satisfactie a clientilor prin colaborarea cu unitatile de productie din cadrul grupului;

CERINTE

Experienta in vanzari in domeniul ambalajelor, utilajelor si
tehnologiilor din industria alimentara ;
Cunoasterea pietei locale si est-europene de profil ( industrie alimentara , lactate , branzeturi , alimente procesate ) precum si experienta in domeniul ambalajelor alimentare constituie criteriul principal de selectie al candidatilor;
Studii superioare comerciale sau tehnice constituie avantaj;
Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate;
Permis auto cat.B;
Cunoasterea limbii engleze;
Postul este disponibil in Sighisoara;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Stagiu de formare in cadrul companiei noastre , cu unitati de productie in toata Europa;
Cheltuieli de relocare;

Grupul LACROIX este unul din cei mai mari producatori din domeniul ambalajelor alimentare , cu 19 unitati de productie in toata lumea si un volum de 6,5 milioane de ambalaje pe zi.Raspunzand tuturor cerintelor specifice ambalajelor alimentare , producem din materiale diverse ( lemn , carton , plastic si mixte ) o gama foarte diversificata de ambalaje . Preocuparea noastra continua este apropierea de client prin produsele si serviciile pe care le oferim.