Manager Punct de Lucru

Alta Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam pentru partenerul nostru Manager Punct de Lucru:

- Planificarea, organizarea, coordonarea, controlul și evaluarea activitătații echipei de vânzări și a punctului de lucru;
- Recrutarea, integrarea, instruirea, evaluarea si coachingul oamenilor de vanzari din subordine;
- Realizarea obiectivelor de vânzări;
- Analizarea și raportarea indicatorilor de performanță și eficiență ai punctului de lucru;
- Participarea la elaborarea și execuția bugetelor anuale pentru punctul de lucru;
- Organizarea și controlul inventarelor;
- Motivarea echipei in vederea atingerii obiectivelor propuse;
- Participarea activă la promovarea brandului companiei pe piața locală și națională.

CERINTE

- experiență în vânzări ( B2C, B2B) de minimum 3 ani in zona non food;
- experiență în lucrul cu o echipa de agenti de vanzari reprezinta avantaj;
- cunoasterea temeinica a pietei locale;
- abilitati de relationare, comunicare si negociere;
- abilitati de coordonare, motivare si dezvoltare a echipei;
- atitudine proactivă, orientată către atingerea obiectivelor;
- cunostinte solide in analiza eficientei operationale specifice: rotatia stocurilor, profitabilitate etc.;
- permis categorie B;
- excelente abilități de operare PC ( excel, word) și utilizare a unor programe de tip ERP / CRM.

BENEFICII OFERITE

1. Pachet salarial atractiv, format din salariu fix si bonusuri în raport cu performanțele punctului de lucru;
2. Telefon, laptop si autoturism de serviciu;
3. Munca interesanta si plina de satisfactii materiale si profesionale;.
4. Posibilitatea de a-ți consolida si dezvolta cariera de management în vânzări într-o companie de anvergura regionala;
5. Traininguri de specialitate.

Alta Consult este o companie ce ofera servicii integrate de IT si Resurse Umane.

Solutiile oferite partenerilor nostrii sunt eficiente si contribuie la dezvoltarea afacerii.