DESIGNER PRODUSE INDUSTRIALE (locatia: SIGHISOARA)

SMART TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- se subordoneaza sefului departamentului de cercetare-proiectare
- colaboreaza cu departementele de marketing si vanzari, de la care primeste specificatiile primare de produse noi/redesenate/redecorate cerute de piata
- colaboreaza cu departementele de proiectare si prototipuri pentru a realiza proiectele de executie si prototipurile, la cele mai mici costuri posibile

Designerul va trebui sa:
- propuna solutii de decorare/redecorare a tuturor produselor existente in portofoliul VES in prezent
- sa fie in informat in legatura cu trendurile de design in domeniu: vase / sobe si seminee
- sa ofere solutii de scadere a costurilor de fabricatie si a greutatii produselor
- sa ofere solutii de crestere a functionalitatii produselor VES
- sa ofere o noua dimensiune conceptului de produse VINTAGE aplicata la contextul VES

CERINTE

- studii de specialitatE, in domeniul design industrial
- experienta de minim 2 ani
- cunostinte si experienta in utlizarea programelor - software specifice activitatii de design
- bune abilitati de comunicare si munca in echipa
- disponibilitatea de relocare in Sighisoara

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- logistica aferenta postului.

SMART TRAINING este o firma de consultanta in resurse umane din CLUJ NAPOCA care are ca principale servicii: recrutarea si selectia personalului, evaluarea performantelor profesionale, evaluarea psihologica si training.
Vizitati site-ul www.smart-training.ro