Coordonator Vanzari

SC MBT UTILAJE PENTRU RECICLARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea consta in identificarea si fructificarea oportunitatilor de afaceri. In acest sens firma MBT face afaceri cu utilaje noi, second hand dar si cu inchiriere de utilaje.
Se va urmarii atat dezvoltarea pe verticala cat si pe orizontala a firmelor partenere din segmentele de piata selectate.
Cercetarea de piata pentru identificarea unor noi potentiale segmente de vanzare in cadrul pietei tinta sau a unor nise de piata.
Monitorizarea concurentei si a gamei de produse oferite de aceasta.
Activitatea se va desfasura atat la sediul firmei MBT dar si prin vizite la sediul clientilor.
Urmarirea echipamentelor vandute sau inchiriate din punct de vedere al efectuarii service-ului in garantie precum si contract de service post garantie.

CERINTE

- Cunoasterea notiunilor economice de baza precum calculul profitului, adaosul, marja, etc.

- Cunoasterea sistemelor de operare tip Windows si softwear de tipul office suite, CRM, Google Maps, etc.

- Cunoasterea si calcularea unitatilor de masura precum metri cubi, kN, kW, V, mm, etc.
- Experienta in vanzari constituie un avantaj
- O persoana vesela, sociabila, comunicativa, aspect ingrijit , stabila social.
- Disponibilitate la deplasari in Romania

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial format din venit fix + comision din fiecare afacere incheiata.

SC MBT Utilaje Pentru Reciclare SRL Produce si comercializeaza echipamente pentru industria reciclari.
www.mbt-romania.ro

Printreclientii nostrii se numara: Kaufland, Cora, Auchan, Hochland Romania, etc.