4 Reprezentanti de vanzari - firma multinatioanala europeana

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reprezentantul de vânzări va desfăşura următoarele activităţi şi va avea responsabilităţile:
- Adoptarea si prezentarea catalogului de produse şi obţinerea comenzilor (în urma unui instructaj de specialitate);
- Construirea şi menţinerea reţelei de dealeri pentru promovarea companiei;
- Întreţinerea relaţiilor cu clienţii din portofoliu;
- Identifică şi contactează potenţiali clienţi în vederea remiterii ofertei, negocierii, încheierii contractelor şi acordurilor comerciale;
- Este în permantă legatură cu celelalte sucursale ale companiei;
- Se asigură pentru corecta executare a contractelor şi acordurilor încheiate cu clienţii din portofoliu;
- Va fi subordonat: Team-Leader-ului din România şi Directorului Companiei;

CERINTE

Candidatul ideal va îndeplini următoarele cerinţe:
- Comunică fluent în LIMBA GERMANĂ şi ENGLEZĂ;
- Prezenţă fizică plăcută (ţinută şi limbaj), voce plăcută;
- Abilităţi de comunicare, negociere şi persuasiune;
- Disponibilitatea de a călătorii în Europa;
- Dornic de afirmare şi de a câstiga cât mai mult;
- Persoană cu atitudine pozitivă, organizată, comunicativă;
- Cunoştinţe operare PC, internet;
- Experienţa anterioară în vânzări poate constitui un avantaj;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix motivant;
- Bonusuri substanţiale (procent din vânzări);
- Contract conform legislaţiei în vigoare;
- Posibilitatea de promovare în funcţia de reprezentant regional;
- Angajaţii îşi vor desfăşura activitatea de birou în cele mai moderne condiţii;