Trainer sculer - matriter

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea si realizarea conceptelor de scolarizare pentru calificarea de sculer – matriter;
- Programarea si realizarea practicii profesionale a sculerilor – matriteri in cadrul cursului de calificare mentionat ;
- Formarea deprinderilor manuale si mecanice ale prelucrarii metalului in randul cursantilor;
- Colaborarea cu departamentul de Dezvoltare Cercetare din cadrul firmei in vederea reglementarii procesului de productie;
- Asigurarea bunei functionari a masinilor - unelte: freze, strunguri, masini de erozimat, masini de rectificat, laser precum si intretinerea acestora.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienta in mentenanta matritelor de turnare,
injectie mase plastice;
- Experienta in activitatea de trainer / formator
constituie un avantaj;
- Bune abilitati de comunicare, relationare, coordonare;
- Cunoasterea limbii engleze si/sau germane nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Al 13-lea salariu;
Tichete de masa.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat in decursul anilor intr-un concern international producator de componente in domeniul automotive.Firma Marquardt Schaltsysteme SCS a investit in acest an cca. 6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu. In Sibiu se produc sisteme electronice si electromecanice, repere destinate exclusiv exportului pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen, Mercedes Benz, Porsche, Peugeot.Marquardt Schaltsysteme mai are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.