Stagiu de formare practica – Java Sibiu

People Centric

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, un important actor pe piata IT din Romania, cautam studenti sau proaspat absolventi de facultate care sa participe la un stagiu de pregatire practica in Java.

Candidatul ideal:

Esti student sau proaspat absolvent si vrei sa devii programator Java?
Esti interesat sa acumulezi informatii despre partea practica in dezvoltarea de produse software?
Vrei sa cunosti specialisti in domeniu de la care sa afli detalii complementare studiilor?
Cauti mai mult decat un training?

Te invitam la o sesiune de seri practice sub forma de workshopuri interactive, pe teme de programare in Java.

Ce vei invata?

In cadrul departamentului Java vei avea oportunitatea sa lucrezi si sa te dezvolti alaturi de specialisti pasionati.
Vei participa la sesiuni informative.
Vei simula situatii concrete in programare: in urma unei etape de instruire, vei desfasura activitati in mod independent sau in echipa in cadrul unor proiecte de cercetare si dezvoltare, sub indrumarea unui coordonator.
Vei avea ocazia sa iti lamuresti intrebari si curiozitati tehnice alaturi de ingineri cu experienta in domeniu.

CERINTE

De ce anume ai nevoie?

- Ambitie, curiozitate, interes viu pentru dezvoltare;
- Responsabilitate in activitatile in care decizi sa te implici;
- Cunostinte specifice unui student sau absolvent al uneia dintre facultatile de: Informatica, Informatica Economica, Automatica si Calculatoare sau Matematica;
- Cunostinte de limba engleza si / sau franceza si / sau germana;
- Cunostinte practice de programare, din proiectele scolare sau extra-curiculare.

Reguli de participare:

- Programul de workshop este voluntar, fara obligatii financiare.
- Inscrierea presupune participarea activa pe parcursul a 6 luni, cu frecventa de 2 zile pe saptamana.

- Data limita de inscriere: 29 octombrie.

BENEFICII OFERITE

Ce alte beneficii vei avea?

- Mediu de lucru profesionist;
- Program de studiu dinamic;
- Posibilitatea de a studia acasa;
- Training-uri;
- Proiecte dinamice si inovative;
- Activitati de echipa;
- La finalul stagiului de pregatire, candidatii selectionati vor avea oportunitatea de a continua in cadrul companiei noastre.

Agentie web de recrutare pentru piata TIC si specializata pe tehnologiile web 2.0, People Centric depaseste barierele recrutarii si ofera in plus o echipa de consultanti cu dubla specializare in resurse umane si IT si instrumente recrutare in mod Saas dedicate, care permit clientilor sai sa fie productivi in actiunile lor de recrutare IT, dar si sa-si dezvolte propria marca de angajator si imaginea de recrutor.