SPECIALIST RECRUTARE

HR ANALYTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea procesului de recrutare si selectie: conceperea anuntului de recrutare, selectarea CV-urilor, organizarea interviurilor, evaluarea candidatilor si realizarea ¿listei scurte¿ cu candidatii care participa la interviul final cu echipa manageriala a companiei
- Definirea competentelor necesare fiecarui post pentru care se realizeaza recrutarea si evaluarea candidatilor
- Monitorizarea pietei fortei de munca, implementarea de strategii de atragere a celor mai performanti candidati
- Mentinerea comunicarii cu toti managerii de departamente in vederea evaluarii necesarului de personal
- Realizarea previziunilor prinvind necesarul de personal
- Raportarea periodica catre managementul companiei

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta min. 2 ani pe un post cu atributii similare; prezinta un avantaj activarea in domeniul retail
- Cunostinte avansate de operare MS OFFICE si Internet (Explorer, FireFox etc.)
- Apt sa lucreze sub presiunea termenelor limita
- Sa posede dezvoltate abilitati de comunicare si negociere, abilitati de lucru in echipa
- Sa administreze eficient resursele, bine organizat
- Disponibil la program prelungit si deplasari

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial foarte motivant

HR ANALYTICS este o companie specializata in dezvoltarea de solutii in managementul resurselor umane.
Sediul central este la Sibiu, iar filialele sunt localizate in Brasov si Prahova.