Senior Programmer Java/J2EE

Wittmann & Partner Computer Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Senior Programmer Java/J2EE - baze de date SQL, arhitectura client/server, JavaSDK,JSP,Servlets.

- Dezvoltarea unei aplicatii software pe baza unor specificatii si cerinte impuse de manageriii de proiect
- Testarea si corectarea aplicatiilor implementate
- Generarea si completarea documentatiilor asociate implementarilor deja efectuate
- Confirmarea cunostintelor profesionale prin participarea la diverse cursuri si examene - Microsoft, Sun (firma va suporta costurile)
- Furnizarea de rapoarte periodice echipei manageriale

CERINTE

Abilitati de lucru in echipa
Gandire analitica, creativitate
Rezistenta la stress si program prelungit

BENEFICII OFERITE

Pachetul de angajare (salariu, vacanta, bonusuri, asigurari) este negociabil. Posibilitatea promovarii rapide in ierarhia companiei. Lucru intr-un mediu dinamic, avand la dispozitie cele mai recente tehnologii.

Wittmann & Partner este o companie dinamica, specializata in dezvoltarea, implementarea si intretinerea de software, outsourcing pentru clienti din toata lumea. Activitatea noastra este concentrata pe dezvoltarea si implementarea de aplicatii Internet, Intranet si client-server pentru platforme Windows si Linux/Unix. Echipa actuala este capabila sa ofere expertiza intr-o arie larga de tehnologii si limbaje de programare. Companii din Germania, Franta, U.K., Italia si Romania ne-au ales ca partener de incredere pentru dezvoltarea de software.