RESPONSABIL OPERATIV PENTRU DEPARTAMENTUL DE CONSULTANTA SI ANALIZA SOFTWARE A INTREPRINDERII

SC ESOX INFORMATICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Analiza software-ului ERP Italian pentru terminarea procesului de adaptare la piata romana
-Capacitatea de analiza a fluxurilor si proceselor antreprenoriale pentru clienti
-Capacitatea de transformare a analizei in lucrari pentru programatori

-Gestionarea cerintelor clientilor italieni si romani

-Competente de contabilitate generala si control de gestiune

CERINTE

Profil

Cautam:

- o persoana cu experienta in domeniul softurilor gestionale, in special gestiunea productiei, de minim 10 ani

- candidatul ideal este o persoana cu un caracter puternic si carisma, cu conditiile necesare sa lucreze peste program, dispus sa mearga in delegatii, chiar si de durata medie, pe tot teritoriul Romaniei.

- o persoana disciplinata, organizata, ordonata, motivata sa isi imbunatateasca propria conditie profesionala, care sa stie sa infrunte si sa gestioneze incarcaturile de responsabilitate

O conditie indispensabila este flexibilitatea profesionala, faptul de a nu fi legat de orarul de lucru atata timp cat activitatea prevede de a ramane la sediul firmei sau al clientului chiar si pana la ore tarzii.

Sunt necesare capacitati optime de comunicare atat cu clientii cat si cu restul echipei italiene si romane si disponibilitatea de a impartasi un proiect pe termen mediu sau lung (minim 5 ani)

Cunostinte

-absolvent al unei facultati cu profil economic

-cunostinte solide de contabilitate si salarii

-cunostinte solide de Office, Utilizare Internet
-cunostinte in programarea bazelor de date (Microsoft SQL Server)

-constituie un avantaj cunostinte privind productia si logistica
-constituie avantaj cunostintele, chiar si la nivel conversational a limbii italiene.

BENEFICII OFERITE

-remuneratia va fi compusa dintr-un salariu fix plus eventuale premii, socotite in functie de atingerea obiectivelor firmei, individuale si de grup

-postul ofera multiple oportunitati pentru aprofundarea cunostintelor in domeniul IT,Finante,Contabilitate,Productie si activitate de consultanta gestionala
-Firma deja a planificat un curs de limba italiana si daca este necesar se vor face stagii tehnici de aprodundare.

DESCRIEREA FIRMEI

Societate software ce se ocupa cu dezvoltare ERP