Reprezentant vanzari HORECA

NORDIC IMPORT EXPORT CO S.R.L.

03-10-2012 | EXPIRA LA 02-11-2012

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunt disponibile 2 posturi:

1 post pe Sibiu (zona: Sibiu, Medias, Targu Mures)

1 post pe Timisoara (zona: Timisoara, Arad)


Titularul postului va avea urmatoarele atributii si responsabilitati:
- dezvoltarea activitatii firmei in zona alocata in concordanta cu politica comerciala;
- mentinerea relatiilor cu clientii existenti;
- contactarea potentialilor clienti si demararea
colaborarii cu acestia;
- promovarea produselor firmei la client;
- realizarea targetului de vanzari lunar si a targetului de incasari;
-raportari periodice catre superiorul direct;


CERINTE

Cerinte:
- experienta in vanzari in domeniul Horeca - min. 1 an;
- experienta relevanta in vanzari produse alimentare;
- cunoasterea pietei din zona alocata;
- cunostinte solide pe parte de ofertare, intocmire comenzi, incasari la termen;
- cunostinte basic de negociere;
- cunostinte minime de operare PC (Word, Excel, e-mail);

- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala - nivel mediu;


Profil candidat:
- capacitate de auto-organizare, capacitate de analiza;
- abilitati de comunicare foarte bune, persuasiune;
- persoana activa, energica, cu viteza de reactie crescuta;
- orientat catre client, orientat pe gasirea de solutii;
- persoana responsabila, capabila sa respecte procedurile de lucru;
- atitudine pozitiva, corectitudine, spirit de echipa;
- permis de conducere cat.B.


Interviu Online:
1. Care este locul de munca la care v-ati simtit cel mai bine si de ce?
2. Ce v-ar placea mai mult sa vindeti, un produs premium sau un produs de larg consum? Argumentati.
3. Treceti doua motive pentru care doriti sa lucrati ca agent vanzari Horeca la firma Nordic.


DESCRIEREA FIRMEI

Firma NORDIC IMPORT-EXPORT este lider de piata in domeniul distributiei produselor alimentare premium.
Avand o experienta de peste 14 ani pe piata romaneasca de retail, compania a cunoscut o dezvoltare continua datorita preocuparii permanente pentru calitatea produselor si a serviciilor oferite clientilor.
Compania colaboreaza cu cei mai puternici producatori din Europa, lideri incontestabili in calitate, pentru a promova produsele de top pe piata din Romania. Brandurile Hulala, Costa D�Oro, Arla, Galbani sau Kimbo sunt deja cunoscute si apreciate de consumatorul roman.