Reprezentant vanzari

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA HR recruteaza pentru unul din clientii sai din industria FMCG o persoana care sa ocupe pozitia de Reprezentant Vanzari in judetul Sibiu.

Responsabilitati:

• Raspunde de realizarea obiectivelor de vanzari la clientii alocati
• Asigura o foarte buna comunicare si colaborare cu firma/firmele de logistica si distributie
• Raspunde de recuperarea debitelor de la clientii alocati, conform politicii Companiei
• Actioneaza in permanenta in vederea cresterii numarului de clienti activi pe zona
• Verifica si analizeaza permanent stocul de produse al fiecarui client
• Raspunde de mentinerea si imbunatatirea relatiei cu toti clientii alocati
• Raspunde de asigurarea standardelor de merchandising la clientii alocati
• Raspunde de aplicarea activitatilor promotionale, la clientii alocati
• Informeaza in permanenta superiorul direct asupra tuturor evenimentelor din zona sa: clienti noi; clienti pierduti; activitati sociale; activitatea competitiei
• Intocmeste lunar un raport de verificare a prezentei produselor firmei pe piata
• Raspunde de realizarea standardelor de executie conform politicii companiei
• Implementeaza planul de recuperare a debitelor
• Colaborarea activa cu colegii din celelalte departamente in vederea eficientizarii activitatii companiei;
• Isi insuseste permanent noile cunostinte din domeniul tehnicii noi din dotarea firmei, pentru a o putea utiliza la parametrii ei maximi de performanta si calitate;

CERINTE

• Studii necesare: absolvent studii medii
• Experienta de minimum 2 ani intr-o functie similara in domeniul FMCG
• Excelente abilitati de negociere, planificare si comunicare.
• Sa fie un bun organizator.
• Spirit analitic;
• Orientat catre dezvoltarea continua a afacerii;
• Capabil sa dezvolte relatii de lunga durata;
• Capacitate de planificare, alocare resurse, implementare, organizare si coordonare a strategiei de vanzari in sensul atingerii obiectivelor stabilite
• Capabilitate de lucru sub stres
• Disponibilitate la deplasari si program prelungit
• Team player
• Open mind – abordare pozitiva
• Sa fie dedicat Companiei si muncii pe care o desfasoara;
• Onest, dornic de succes in activitatea pe care o desfasoara
• Permis de conducere auto categoria B

BENEFICII OFERITE

Salariu fix plus bonusuri
Bonuri de masa
Telefon
Masina

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 13 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA. Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Rom?nia, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind: - servicii de salarizare si administrare de personal, - servicii de recrutare si selectie de personal, - consultanta in resurse umane, - training si dezvoltare