Reprezentant relatii clienti - LIMBA GERMANA

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Datorita dezvoltarii echipei, clientul nostru, companie multinationala elventiana, este in cautarea unui Responsabil Relatii Clienti.
Principalele atributii sunt:
- asigurarea satisfactiei clientilor in contextul cumpararii online de piese auto (legatura telefonica si/sau prin email se face doar in limba germana),
- operarea in sistem a tuturor comenzilor,
- dezvoltarea continutului site-ului de prezentare
- dezvoltarea relatiilor cu potentialii noi clienti.

CERINTE

Candidatul ideal:

- cunostinte avansate de limba germana (nivel limba materna).
- studii medii sau superioare.
- experienta in unul dintre domeniile : relatii cu clientii, call –center, asistenta manageriala, traduceri, auto.
- pasionat de PC si navigare Internet.
- capacitatea de a lucra in echipa, atent la detalii, organizat, meticulos.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a va alatura unei companii multinationale
Interactiuni cu echipe tinere si muticulturale
Cursuri de specializare si training
Pachet salarial atractiv

Pentru orice nelamuriri sau detalii suplimentare ne puteti scrie cu incredere la adresa minerva.armenciu@eurotriade.com.

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.