Relationship Manager (Persoane fizice) Consumer Clients SIBIU , Tg.MURES Branch

ABN AMRO Bank Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Atingerea obiectivelor de vanzari prin atragerea de noi clienti.
· Intocmirea rapoartelor specifice activitatii de vanzare.
· Realizarea planului de vanzari individual prin planificarea
activitatii de vanzare si fructificarea tuturor referintelor furnizate de
piata
· Transformarea operatiunilor de servisare in oportunitati de vanzare.
· Atitudine proactiva in evaluarea nevoilor financiare ale clientilor
si in oferirea de solutii.
· Mentinerea la nivel ridicat a interactiunii personale cu clientii.
· Promovarea produselor ABN AMRO si prezentarea beneficiilor pe care le
aduc clientului.
· Cunosterea tendintelor pietei in scopul consilierii clientilor pentru
alegerea produsului bancar dedicat nevoilor acestora.

Serviciu/Operatiuni
· Indeplinirea serviciilor standard.
· Solutionarea optima a problemelor cu grad ridicat de complexitate in
actiunile de deservire a clientilor.

CERINTE

Cerinte generale:
· Diploma universitara
· Experienta in vanzari, min. 2 ani
· Cunoastere limba engleza
Cerinte profesionale:
· Abilitati de comunicare specifice procesului de vanzare.
· Competente: spirit analitic, rezistent la stres,organizat,punctual,
spirit de echipa si comunicativ.

ABN AMRO Bank este una dintre cele mai importante institutii financiare mondiale, si-a inceput activitatea in 1824 si opereaza acum in peste 65 de tari.