Referent Relatii Externe

AUTOHAUS HUBER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Activitati legate de vanzarea masinilor din firma: Coordonarea si administrarea documentelor si corespondentei apartinand marcii Opel;
- Intocmeste si urmareste confirmarea primirii notificarilor pentru campaniile de rechemare in service, alaturi de inginerul de service responsabil;
- Efectueaza toate raspunsurile la corespondenta primita - unde este cazul, prin telefon, fax, mail, posta.

CERINTE

- Studii medii medii;
- Operare PC;
- Cunostinte bune de limba Engleza;
- Domiciliu stabil in Sibiu

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv in functie de realizari.

In 2000 Autohaus Huber semneaza cu Opel precontractul de reprezentanta a acestuia pentru zonele Sibiu, Alba si Hunedoara.
In aprilie 2002 Autohaus Huber devine al 13 –lea Dealer Opel din Romania .
Firma dispune de un Showroom cu o suprafata de 400 mp existand posibilitatea de vizionare a intregii game Opel.
Conducerea firmei se ocupa de specializarea personalului angajat prin cursuri de perfectionare in cadrul reprezentantelor Opel in Germania si Ungaria.
La inceputul anului 2008 sa inaugurat o noua sucursala la Deva , Cl Hunedoarei Sat. Santuhalm.