Recruiter

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea si coordonarea procesului de recrutare;
- Screening CV-uri, sustinerea interviurilor de selectie, evaluarea candidatilor;
- Gestiune de personal;
- Publicarea pe Internet si in presa de specialitate a posturilor vacante;
- Actualizarea bazei de date;

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic, economic sau juridic;
- Experienta in domeniul resurselor umane, pe o pozitie similara, minim 1 an;
- Cunostinte temeinice de legislatia muncii;
- Abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, organizare;
- Limba engleza ¿ nivel conversational;
- Cunostinte avansate de operare PC - Word, Excel, Internet;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala