RECEPTIONER

belascu srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Intampina si primeste oaspetii hotelului
- Efectueaza in mod adecvat cazarea fiecarui oaspete, conform procedurilor interne
- Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale.
- Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon.
- Preluarea rezervarilor
- Emite factura in concordanta cu politicile de casierie, la plecarea oaspetelui.
- Mentine o atmosfera de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucreaza in echipa
- Respecta, se responsabilizeaza de toate procedurile interne ale hotelului

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
Prezenta agreabila, responsabila, rezistenta la lucru in conditii de stres si la lucrul in ture;
Calificare de receptioner sau experieta in domeniu reprezinta un avantaj;
Cunostinte de operare Windows, Microsoft Office,
Cunoasterea limbii engleze obligatorie (scris, citit, vorbit), a doua limba reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Cursuri de formare profesionala sau de imbunatatirea cunostiintelor
- Renumeratie financiara in functie de vechime si de eficienta la locul de munca

Hotel Bliss si Pensiunea Belascu. activeaza in domeniul hotelier din 2007. Pensiunea are 8 camere, iar hotelul 23 de camere.