Programatori Web in Sibiu

SC Visual Concept SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- programarea modulelor PHP & MySQL pentru aplicatii online existente
- realizarea de site-uri web si administrarea de module ale acestora
- respectarea deadline-urilor

CERINTE

Cunostintele de PHP si MySQL nu sunt absolut necesare (e suficient sa stii C/C++ la nivel cel putin mediu) insa constituie, evident, un avantaj, la fel ca experienta in programarea web.

Sunt apreciate de asemenea cunostintele de programare front-end (HTML/xHTML, CSS, JavaScript) si RIA Flash/ActionScript, AJAX, Air), proiectare de baze de date si SQL, stapanirea notiunilor de programare orientata pe obiecte.

Dorim formarea unei echipe de programatori web in care fiecare stie ce are de facut si poate lucra in paralel cu ceilalti membri, in consecinta aptitudinile sociale, de comunicare si de lucru un echipa, creativitatea si adaptabilitatea sunt necesare.

Salariul se negociaza in functie de cunostintele si experienta candidatilor.

Locatia este in centrul Sibiului.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant & bonusuri pentru eficienta
- mediu propice dezvoltarii carierei
- lucru in echipa intr-un mediu tanar, dinamic si creativ
- program de lucru flexibil pentru studenti
- servicii stomatologice gratuite suportate de catre companie (in functie de interes).

Doritorii sunt rugati sa trimita un C.V. si un portofoliu (daca au) pe adresa jobs@visualconcept.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Domeniu principal de activitate: IT Software
Nivel afacere: International
www.visualconcept.ro