Programator Web / PHP; MYSQL / Drupal

Webia

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un nou programator pentru echipa noastra care sa:

- fie pasionat de programare si dezvoltarea de site-uri si aplicatii web
- se straduie sa indeplineasca si chiar depaseasca asteptarile clientului
- vina cu idei noi si sa contrbuie activ la dezvoltarea echipei
- respecte termenele limita impluse de client

CERINTE

Cerinte:

-Absolvent de facultate sau student
-Experienta relevanta in programare web
-Cunostinte avansate PHP, HTML, CSS, JavaScript
-Experienta cu CMS-uri Open Source (Drupal, Wordpress)
-Cunostinte in crearea de teme si module Drupal

Sunt considerate un plus:

-Experienta cu ZEND
-Experienta cu Kohana

Profil:

-Management bun al timpului / incadrarea in termenele limita
-Responsabilitate in rezolvarea sarcinilor
-Curiozitate si deschidere spre invatare
-Nivel bun de intelegere si vorbire limba engleza
-Capabil de a lucra independent
-Atitudine proactiva / orientat catre solutii

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

-Grila salariala la nivelul cunostintelor cu posibilitate de crestere dupa 3 luni
-Atmosfera placuta de lucru, echipa dinamica
-Flexibilitate in rezolvarea sarcinilor
-Implementarea ideilor proprii in proiecte

Webia este o agentie end-to-end. Suntem localizati in Sibiu, dar lucram cu clienti din toata lumea.
Oferim servicii de branding, re-branding, precum si servicii sand-alone de web design, design grafic si dezvoltare web.