Programator JAVA

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, firma de IT care deruleaza proiecte IT nearshore/offshore.
Sarcinile principale sunt:
- dezvoltarea de aplicatii JAVA conform specificatiilor primite;
- depanarea si documentarea aplicatiilor dezvoltate;
- completarea documentelor interne conform metodologiei;
- oferire de suport tehnic pentru planificarea proiectelor;

CERINTE

Pentru a-ti depune candidatura pentru acest post este necesar:
- sa ai obligatoriu cunostinte JAVA, AWT, Swing, JDBC, XML, Eclipse;
- sa ai cunostinte JSP, JSF, Tiles, Struts, Hibernate, SimpleORM, Ejb, RCP, JasperReports, BIRT, Webservice, Oracles, Postgres, MySql (cunoasterea acestor programe constituie avantaj);
- sa cunosti limba engleza si/sau germana;
- sa ai experienta intre 6 luni si 2 ani;
- sa fii absolvent de calculatoare/Automatizari/Informatica;
- sa fii comunicativ, creativ, rezistent la stres, cu dorinta de a ivata lucruri noi si de a evolua pe plan profesional;

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil in functie de pregatire si experienta profesionala;

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.