PROGRAMATOR

wenglor sensoric romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Proiectarea si dezvoltarea de aplicatii pentru configurarea si controlul senzorilor inteligenti din productia firmei.
Testarea si controlul modulelor de software.

CERINTE

- Studii superioare (Calculatoare sau Informatica)
- Cunostinte limbaje programare C, C++
- Experienta in lucrul cu mediile de dezvoltare RAD
sub Windows (MS-Visual Studio) si/sau Linux
(K Develop)
- Experienta anterioara in dezvoltarea GUI folosind
QT reprezinta un avantaj
- Cunostinte bune de limba engleza sau germana.
Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj.
- Seriozitate, spirit de initiativa si disponibilitate la
lucru in echipa.
- Abilitati de a lucra intr-o echipa cu componenta
multinationala.

BENEFICII OFERITE

- Sustinere activa din partea firmei
- salariu motivant
- munca intr-un colectiv tanar si dinamic
- activitate captivanta, produse HI-Tech

Sunteti pregatit sa faceti parte dintr-o companie internationala de succes si in continua dezvoltare?
Wenglor este lider pe piata mondiala in fabricarea si comercializarea de senzori optoelectronici si inductivi, sisteme de prelucrare de imagine, cititoare de coduri de bare si bariere de siguranta. Cei peste 50.000 de clienti din intreaga lume apreciaza produsele noastre ca fiind ideale procesului lor de automatizare.
Va asteptam sa faceti parte din echipa noastra!