Partner Account Manager (Account management)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rol:

Gestioneaza relatii tip win/win cu clientii SME si SoHo cu scopul de a creste vanzarile Vodafone si profitabilitatea clientilor. Sustine cresterea/ mentinerea cotei de piata prin atingerea obiectivelor comunicate de Vodafone si asigurarea unei experiente bazata pe incredere si parteneriat.

Responsabilitati:

• Vinde solutii de comunicare potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa
• Protejeaza/creste profitabilitatea clientilor prin angajamente pe termen lung in cadrul segmentului deservit
• Identifica oportunitati de business prin invatarea si intelegerea nevoilor de comunicatii si de afaceri ale clientilor.
• Dezvolta si mentine relatii win/win cu clientii existenti cu scopul de a creste valoarea portofoliului.
• Cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor companiei, propunerilor financiare, produselor, serviciilor si portofoliilor competitorilor directi. Abilitatea de a dezvolta un caz solid contra competitorilor bazat pe produsele si serviciile, pe valoarea serviciilor, politica de pret si diferentiatorii Vodafone.
• Genereaza lead-uri de vanzari altor segmente/arii/canale de vanzare din companie.
• Actualizarea permanenta si respectand standardele de calitate a informatiilor din Aplicatie.
• Crearea unui plan de business pentru fiecare cont/client.
• Printr-o raportare corecta si continua ajuta in planificarea strategiei de produse, preturi si servicii.

CERINTE

Cerinte

• 1-2 ani experienta in vanzari
• 1 an experienta in vanzari directe, B2B (O mai mare experienta in vanzari poate substitui cerintele legate de cursuri si certificari)
• Permis de conducere categoria B.
• Diploma universitara.
• Alte cursuri de pregatire, preferabil de vanzari.
• Cunoasterea limbii engleze este un plus.
• Abilitati de PC: Word, Excel, Power Point, E-mail.

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca:

• Foloseste intensiv masina de companie, mai mult de 50% din timpul de lucru
• Calatoreste intensiv pe o raza de pana la 250 km de sediul firmei.
• Activitate de birou