Network Administrator

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cu un istoric de peste 80 de ani, clientul nostru este o companie producatoare de piese de metal şi mase plastice, dezvoltă dispozitive, instrumente şi maşinării speciale şi personalizate. Se concentrează pe dezvoltare şi producţie, toate în scopul de a face produsele clienţilor mai eficiente, mai sigure şi mai economice.
În momentul de faţă, această companie doreşte să pună bazele unui nou departament IT în Sibiu care să se ocupe de retele şi servere. Pentru aceasta ne dorim să cunoaştem atât persoane de nivel senior dar şi oameni la început de carieră, tineri pasionaţi de acest domeniu.

Veţi fi implicat în activităţi precum:
• Administrarea și monitorizarea aplicațiilor și serverelor (VMware, Active Directory, Exchange, File- and Print-Services, DNS, DHCP, diverse servere pentru aplicații;
• Administrarea rețelei (LAN, WAN, Firewall, WLAN);
• Suportul utilizatorilor precum și instalarea și configurarea clienților Microsoft Windows;
• Administrarea centrului de calcul (Server, Storage, Soluții de înaltă disponibilitate, etc.);
• Administrarea aplicațiilor standard și sistemelor de baze de date;
• Administrarea instalațiilor telefonice, dispozitivelor mobile, smartphone-urilor și terminalelor BDE.

CERINTE

Căutăm pe cineva care să aibă următoarele caracteristici:
• Instruirea profesională încheiată cu succes pentru profesia de informatician sau calificare similară;
• Practică profesională îndelungată;
• Cunoștințe administrative foarte bune în tehnologii Microsoft-Server;
• Experiență în administrarea de rețele inclusiv Routing și Firewalls (preferabil cu Sophos) ca și virtualizarea de servere (VMware);
• Cunoștințe în administrarea bazelor de date (preferabil Oracle) precum și cunoștințe Microsoft Sharepoint, Microsoft Lync și Citrix XenApp reprezintă un avantaj;
• Cunoştinţe avansate de limba engleză;
• Disponibilitate de a călători ocazional, chiar și în țările EU;
• Spirit de echipă, implicare și mod de lucru independent;
• Mentalitate pronunțată de prestare servicii și orientare spre clienți.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.