MANAGER ZONA

Delta Distribution S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza si monitorizeaza intreaga activitate de la nivelul filialei de care raspunde (aprovizionare, depozitare, management stocuri, livrari catre clienti);
- Asigura indeplinirea planului de vanzari si dezvoltarea retelei de clienti pe filiala;
- Previzioneaza vanzarile lunare si anuale ale filialei;
- Monitorizeaza concurenta si elaboreaza planuri de masuri pentru asigurarea avantajului competitiv pe piata;
- Se asigura de respectarea termenelor contractuale stabilite intre clienti si Delta
- Se asigura ca oferta de produse si servicii respecta standardele comerciale si de marketing ale companiei.

CERINTE

- studii superioare;
- minim 1an experienta in vanzari, pe o pozitie de coordonare;
- cunostinte de contabilitate primara;
- cunostinte operare PC - MS Office, Internet (cunoasterea unui program de gestiune constituie avantaj);
- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala constituie avantaj;
- permis de conducere categoria B;
- abilitati de organizare si planificare, comunicare si negociere, orientare spre rezultate, rezistenta la stress.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea construirii unei cariere intr-o companie lider de piata;
- cursuri de instruire;
- pachet salarial atractiv;
- autoturism de serviciu;
- telefon mobil;

Delta Distribution este lider de piata in domeniul placilor ceramice si al materialelor auxiliare (adezivi, chituri, profile), detinand si o cota importanta de piata in importul si distributia de obiecte sanitare, echipamente de wellness si mobilier de baie.
Delta Design este numele de brand al companiei si al tuturor showroom-urilor din tara.
Fiind prezenta pe piata romaneasca din 1996, compania si-a construit pana in prezent o retea care include 29 de magazine proprii, 16 depozite si peste 100 de distribuitori.
Delta Design pune la dispozitia clientilor sai cea mai bogata oferta de placi ceramice, peste 11.000 de modele de la producatori cu traditie, pentru toate gusturile, toate domeniile de utilizare si toate bugetele disponibile.