Manager resurse umane

Marius Jeler Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este responsabil pentru stabilirea şi implementarea strategiei de resurse umane la nivelul companiei, în vederea atragerii, retenţiei, motivării, dezvoltării profesionale şi creşterii performanţelor angajaţilor.
Coordonează activitatea departamentului de Resurse Umane: recrutare, training, administrare de personal, dezvoltare organizaţională, C&B etc, inclusiv proiectele / programele de dezvoltare organizationala si a resurselor umane
Dezvoltă Strategia de Resurse Umane şi planurile de acţiune anuale aferente, asigurand implementarea lor si respectarea unui ritm intern al proceselor-cheie de resurse umane in companie (de la planificarea si bugetarea personalului pana la evaluarea recurenta a performantelor)
Actioneaza ca un „business partner” de incredere pentru management si sefii de departamente
Administrează procedurile aferente departamentului de Resurse Umane şi se asigură de îmbunătăţirea constantă a acestora.
Acţionează ca un liant între departamentele organizaţiei şi contribuie la dezvoltarea unei culturi organizaţionale unitare.
Asigură raportările periodice pe subiectele de resurse umane de interes pentru organizaţie.
Administrează Bugetul HR şi dispune cheltuielile aferente, urmărind atingerea obiectivelor din planurile anuale de acţiune.

CERINTE

Studii superioare finalizate
Minim 5 ani experienţă in Resurse Umane, minim 3 ani într-o poziţie de HRBP / coordonare HR / HR management
Are capacitatea de a se impune in mod respectuos si diplomatic, si de a impune ritmul de HR in companie
Perseverenta pentru atingerea rezultatelor de business
Excelente abilităţi de comunicare verbală şi în scris. Capacitatea de a comunica concepte esenţiale indiferent de nivelul auditoriului
Cunoştinţe privind sistemele interne de control şi structuri organizatorice
Cunoştinţe de legislaţia muncii
Cunoştinţe şi ablităţi de dezvoltare organizaţională (managementul performanţelor, managementul sistemelor de motivare a personalului, managementul retenţiei, formarea şi dezvoltarea culturii organizaţionale)
Limba engleză nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial aferent pozitiei. Va rugam sa trimiteti CV la adresa: jeler.marius@gmail.com. Numai candidatii considerati eligibili vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii profesionale de recrutare si executive search.