Manager Operatiuni Retail Sibiu - materiale de constructii, finisaje si amenajari interioare

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acorda suport Directorului de Retail in implementarea strategiei comerciale a diviziei de retail in cadrul companiei, integrand politicile comerciale si de marketing;
Monitorizeaza indeplinirea targetului de vanzari si a bugetelor de venituri si cheltuieli la nivelul retelei de retail, raportand periodic Directorului de Retail progresele inregistrate, precum si eventualele riscuri care pot periclita realizarea acestora;
Urmareste realizarea indicatorilor de rentabilitate stabiliti;
Coordoneaza operatiunile pe intreaga retea de retail, urmarind planificarea, organizarea, controlul si evaluarea activitatii magazinelor la nivel national;
Urmareste aplicarea procedurilor de lucru in cadrul retelei de retail;
Supervizeaza procesul de achizitii in vederea dimensionarii corecte a stocurilor;
Promoveaza valorile si principiile companiei prin exemplul personal in vederea cladirii unei culturi organizationala bazata pe orientarea catre client in cadrul magazinelor.

CERINTE

Studii superioare in domeniul comercial, marketing, management;
Minim 3 ani experienta in pozitii similare in domeniul retail (cash&carry/DIY);
Excelente abilitati de comunicare si negociere, de coordonare si dezvoltare a echipei;
Atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor;
Excelente abilitati de vanzare si relationare cu consumatorul final;
Cunostinte si experienta in domeniul marketing, merchandising;
Cunostinte solide in analiza eficientei operationale specifice: rotatia stocurilor, vanzari la raft, etc.
Cunostinte de operare PC;
Cunostinte limba engleza;
Carnet conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe manageriale dinamice si competitive;
Pachet salarial motivant in functie de performantele obtinute in indeplinirea obiectivelor;
Masina de serviciu, laptop.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!