MANAGER NATIONAL VANZARI

SC AMBIENT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza strategia de vanzari pe segmente de clienti, coordoneaza si se implica activ in implementarea acesteia la nivelul companiei;
Stabileste obiectivele de vanzari, monitorizeaza si evalueaza rezultatele inregistrate pe fiecare segment si punct de lucru;
Intocmeste planuri detaliate si specifie de actiune si monitorizeaza implementarea acestora;
Defineste programele de evaluare a satisfactiei clientilor si implementeaza masuri de crestere a acesteia;Monitorizeaza piata specifica si tendintele acesteia, in vederea atingerii obiectivelor propuse;
Coordoneaza, motiveaza si inspira echipa, in vederea atingerii obiectivelor stabilite; evalueaza performantele acesteia, atat individual, cat si colectiv, si propune planurile de dezvoltare profesionala;
Actualizeaza permanent cadrul intern de reglementare a activitatii pe segmentele de vanzari gestionate;
Intocmeste si prezinta rapoartele specifice de activitate solicitate de catre managementul companiei.

CERINTE

Absolvent de studii superioare;
Experienta in dezvoltarea si implementarea unor strategii comerciale;
Minim 5 ani experienta in coordonarea unor echipe de vanzari;
Foarte bune cunostinte in domeniul vanzarilor si al managementului organizational;
Foarte bune abilitati manageriale;
Cunostinte in domeniul materialelor de constructie;
Leadership puternic, determinat si perseverent in atingerea obiectivelor;
Persoana foarte bine organizata, cu un inalt nivel de responsabilitate, rigurozitate si seriozitate;
Spirit de initiativa, capacitate decizionala, etica si conduita profesionala;
Bune abilitati de comunicare, usurinta si coerenta in exprimare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, format dintr-o remuneratie fixa lunara, bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor de performanta, masina de serviciu.

Oricare ar fi ambianta care iti place … Ambient este un loc pentru tine. Aici iti gasesti oportunitatile profesionale in lumea constructorilor si amenajarilor interioare. La Ambient ne plac oamenii! Sa muncim cu ei …si sa muncim pentru ei. Initiativele tale fac parte din forta care conduce acest grup, asta pentru ca stii sa muncesti din greu si sa perseverezi! Succesul depinde de Tine !!! Vino sa-ti construiesti cariera cu noi! ….Vrem sa te vedem crescand !! Echipa Ambient te asteapta!!!