Manager Achizitii

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Eurotriade si clientul nostru, companie multinationala activa in domeniul prelucrarii materialului lemons se afla in cautarea unui Manager Achizitii.

Principalele responsabilitati sunt:

Organizeaza si conduce activitatile biroului de Achizitii,
Pregateste si conduce negocierile cu furnizorii
Coordoneaza si monitorizeaza activitatea de achizitii;
Propune si aplica strategii anuale privind achizitiile de material lemnos;
Administreaza bugetul anual de achizitii
Se implica in solutionarea neconformitatilor legate de furnizori
Dezvolta si mentine relatiile cu furnizorii , in conformitate cu cerintele companiei.

CERINTE

Studii superioare tehnice (de preferinta Silvicultura);
Experienta in industria lemnului (preferabil intr-o companie multinationala);
Cunoasterea pietei romanesti a lemnului, a conditiilor comerciale si legale
Experienta in departamentul achizitii si participarea la licitatii
Foarte bune cunostinte de limba engleza, limba germana constituie avantaj;
Abilitati excelente de comunicare, prezentare si de negociere.
Orientare catre rezultate, atentie la detalii si dorinta de implicare in diferite proiecte;
Disponibilitate pentru deplasari frecvente;
Experienta in coordonarea unei echipe.

BENEFICII OFERITE

Sansa de a-si dezolta cariera alaturi de specialisti din domeniu ;
Stabilitate intr-o companie lider de piata in Romania.

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.