Firma cu capital strain cauta pentru activitati de productie LACATUS MECANIC

KUKA Systems SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica dimensional reperele primite conform desenului de executie;
Asambleaza reperele conform desenului de ansamblu;
Verifica reglajele pentru elementele de actionare mecanice/pneumatice;
Verifica cuplurile de strangere pentru asamblarile filetate;
Realizeata instalatia pneumatica de actionare a echipamentelor conform schemei date;
Responsabil de intretinerea si buna functionare a uneltelor si sculelor din dotare.

CERINTE

Calificare de mecanic, lacatus mecanis sau similar;
Bune cunostinte de mecanica, pneumatica, electrica;
Spirit tehnic, capacitate de a interpreta corect desenele de ansamblu;
Interprinzator, spirit de initiativa, cu spirit de echipa, serios;
Atestat de motostivuitorist - reprezinta un avantaj;
Cunostinte de sudura MIG, electrod - reprezinta un avantaj;
Cunostinte de prelucrari mecanice (strunjire,frezare,etc.) - reprezinta un avantaj;
Cunostinte de limba germana sau engleza reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

Montaj si instalare de subansamble pentru industria automobila