IT MANAGER - Sibiu

Flaplast, membru RTC Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura viziunea si conducerea dezvoltarii si implementarii tehnologiei informatiei necesare pentru dezvoltarea business-ului, eficientizarea costurilor si optimizarea activitatilor firmei;
- participa ca membru activ la procesul de planificare a dezvoltarii firmei;
- alaturi de Administrator, defineste arhitectura software si hardware a sistemelor IT;
- asigura suportul pentru evaluarea, selectia, implementarea si intretinerea sistemelor informatice si recomanda nivelul adecvat de investitii in sisteme operationale si strategice.
- se implica in negocierea contractelor de achizitii produse si servicii IT, solicitand implicarea si participarea altor membrii ai echipei;
- comunica planurile de dezvoltare IT, politicile si trendurile tehnologice intregii organizatii, inclusiv echipei de management;
- promoveaza si supervizeaza schimbul de informatii intre sistemul IT intern si partenerii de afaceri (clienti, furnizori, banci, etc.);
- aproba, coordoneaza si controleaza toate proiectele legate de selectia, achizitia, dezvoltarea si implemetarea sistemelor informatice necesare pentru activitatea ;
- participa la negocierea nivelului de SLA (Service Level Agreement) cu furnizorii de produse si servicii IT si monitorizeaza functionarea si performantele sistemului IT in ansamblul sau.

CERINTE

- experienta intr-un departament implicat in gestionarea sistemelor IT, procesarea datelor si informatiilor/ experienta in managementul unui astfel de departament
- cunostinte privind managementul unui astfel de departament, mai mult de 1 an
- experienta in proiecte de implementare de solutii IT (client sau furnizor)
- experien¿¿ în proiecte de vânzare ¿i implementare de solu¿ii software (ca furnizor), mai mult de 1 an
- experien¿¿ comercial¿ / coordonare proiecte / consultan¿¿ (implementare sau presales), mai mult de 1 an
- cunostinte de suport tehnic hardware (statii de lucru, servere aplicatii), mai mare de 6 luni
- cunostinte de Navision sunt considerate un plus

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv si motivant;
- cursuri si training-uri de specialitate;

Companie internationala acreditata TUV, producatoare de produse de papetarie, mercerie, uz gospodaresc, componente pentru industria textila si electrotehnica

Candidatii interesati pot aplica (mentionati postul) si la fax: 0269.22.00.83 sau email:stefana.labusca@hrconsultanta.ro