Inginer Vanzari Sibiu

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job Connect si clientul sau, companie care activeaza in domeniul comercializarii si distributiei aparaturii de laborator (aparatura laborator, reactivi, consumabile) cu o gama de peste 2000 produse sunt in cautarea unui Inginer Vanzari in vederea completarii retelei nationale de vanzari.
Persoana care va ocupa acest post va fi responsabil de vanzari de reteaua de clienti ai companiei si obtinerea decontracte noi. In relatia cu clientii va avea urmatoarele responsabilitati:
promovarea imaginii companiei: activitati de marketing, participare targuri;
stabilirea contactelor si intalnirilor cu clienti existenti/ potentiali clienti;
consilierea clientilor in vederea achizitionarii produsului potrivit;
negocierea valorii contractelor tinand cont de politica de adaos, discount si termene de plata;
preluarea comenzilor de la client;
implementarea strategiei de vanzari in teritoriu;
analiza pietei/ concurentei pe zona alocata;
mentinerea relatiilor cu furnizorii de produse.

CERINTE

Candidatul ideal:
are studii in domeniul tehnic (Chimie, Ingineria produselor alimentare, Biotehnologii, Biochimie, Inginerie);
are experienta relevanta in domeniul vanzarilor produselor tehnice;
detine permis de conducere categoria B;
are experienta in comunicarea cu furnizorii sau clientii;
este pasionat de domeniul vanzarilor (doreste sa elaboreze strategii prin care sa determine cresterea vanzarilor).
are abilitati de prezentare si negociere.

BENEFICII OFERITE

salariu fix atractiv;
posibilitatea de a fi promovat;
training despre companie;
training on the job.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.