INGINER VANZARI INDUSTRIALE SIBIU

HR Advisor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital german care activeaza in domeniul industrial.

Atributii/Responsabilitati:
- Promovarea produselor in reteaua actuala de clienti (clienti industriali)
- Dezvoltarea portofoliului de clienti
- Comunicarea eficienta cu clientii, identificarea nevoilor clientilor, propune solutii tehnice la nivel de proiecte complexe in functie de specificul si nevoile fiecarui client in parte;
- Ofertare, negocierea conditiilor contractuale ;
- Urmareste derularea contractelor, implementarea in bune conditii a proiectelor la clienti ;
- Raspunde de recuperarea creantelor, de incasarea banilor ptr. proiectele implementate clientilor, in termenul agreat;

CERINTE

- Studii superioare in specializarea electronica/electromecanica/calculatoare/automatizari/mecatronica (obligatoriu);
- Experienta min. 2 ani in domeniul electronica/automatizari, experienta min 2 ani in vanzari pentru clienti industriali;
- Cunostinte tehnice/de specialitate: electronica, hardware, automatizari industriale;
- Experienta in tehnici de abordare a clientilor, tehnici de negociere constituie un avantaj;
- Cunostinte de limbi straine: engleza si germana la nivel avansat;
- Cunostinte de operare PC: word, excel, internet, power-point, SAP;
- Insusiri personale: abilitati de comunicare si interrelationare, capacitate ridicata de a stabili si mentine contacte cu clientii, persoana dinamica, activa; abilitati de munca in echipa, caracter integru;
- Disponibilitate la deplasari frecvente;
- Carnet conducere cat B.

BENEFICII OFERITE

- oportunitati de dezvoltare si training, oportunitati de promovare in functie de performanta;
- bonusuri in functie de rezultate;
- integrare intr-o echipa profesionista.

Consultanta in domeniul resurselor umane: recrutare si selectie de personal, evaluarea personalului, analiza organizationala, administrare si payroll.