Inginer proiectant Unigraphics

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

- proiectare de piese, subansamble mecanice si dispozitive de montaj si asamblare, conform cerintelor specificatiei tehnice si standardelor existente;
- modelare 3D de piese, subansamble si dispozitive utilizand sistemul CAD : Unigraphics NX6;
- colaborarea cu departamentele de specialitate in vederea adaptarii si implementarii proiectelor;
- urmarirea procesului de productie si elaborarea de imbunatatiri, modificari si implementari de noi proiecte ;
- intocmirea listelor de materii prime, semifabricate si materiale necesare precum si identificarea de furnizori in vederea obtinerii pieselor, subansamblelor si dispozitivelor proiectate .

CERINTE

- Studii universitare tehnice si de proiectare;
- Experienta in domeniu intre 3 - 5 ani;
- Cunostinte solide de proiectare CAD 3D : Unigraphics NX6-constituie avantaj;
- Cunostinte de limba engleza si / sau germana la nivel avansat;
- Gandire analitica, initiativa, atentie la detalii;
- Bune abilitati de comunicare, relationare, lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala de prestigiu;
- Formare profesionala in cadrul firmei mama din Germania pentru utilizarea softurilor de proiectare CAD 3D specifice : Unigraphics NX6;
- Pachet salarial atractiv;
- Al 13-lea salariu;
- Tichete de masa.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.